My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

Ciemna liczba przestępstw – najnowsze publikacje

Pragniemy poinformować o pojawieniu się dwóch publikacji dotyczących tematyki zbliżającej się konferencji pt. „Ciemna liczba przestępstw. Stare typy przestępstw, nowe metody wykrywania”.

„Przypadki kryminalne. Poszukiwania zaginionych jako problem interdyscyplinarny”

Praca stanowi wielowątkowe opracowanie, w którym autorzy przedstawiają zagadnienia związane z badaniami kryminalistycznymi, poszukiwaniem zwłok ludzkich, możliwościami w obszarze działań poszukiwawczych i kryminalistycznych oraz funkcjonowaniem systemu poszukiwań zaginionych.

Więcej nt. publikacji znajduje się pod tym linkiem.

„Przypadki kryminalne. Ciemna liczba przestępstw jako problem interdyscyplinarny”

Książka dostarcza informacji związanych z przypadkami kryminalnymi, które nastąpiły w wyniku nietypowych działań sprawców i ofiar oraz gdzie okoliczności zdarzeń były niejasne. Ponadto autorzy pracy przytaczają przyczyny i skutki nieujawniania przestępstw oraz szacują skalę tego zjawiska.

Więcej nt. publikacji znajduje się pod tym linkiem.

Obie książki powstały pod redakcją naukową dr Joanny Stojer-Polańskiej, doktor nauk prawnych, specjalistki w zakresie kryminalistyki, autorki książek poświęconych samobójstwom i przypadkom kryminalnym, od wielu lat współpracującej z Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Dr Joanna Stojer-Polańska jest również autorką i współautorką publikacji dla dzieci, popularyzujących pracę policjantów i kryminalistyków, takich jak: „Konie domowe i służbowe”, „Psy domowe i służbowe” oraz „Ślady kryminalistyczne”.

Konferencja pt. „Ciemna liczba przestępstw. Stare typy przestępstw, nowe metody wykrywania” odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 roku w Auli Uniwersytetu SWPS w Katowicach pod patronatem Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Na wydarzenie można zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.