W ramach projektu PARTICIPATION chcemy poznać potrzeby nauczycieli, edukatorów, przedstawicieli samorządów, organów ochrony i bezpieczeństwa, organizacji pozarządowych, a także praktyków działających w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji, mowie nienawiści oraz radykalizacji. W tym celu zachęcamy do podzielenia się swoim doświadczeniem poprzez wypełnienie ankiety.
Za pomocą tego narzędzia pragniemy dostosować możliwości szkoleniowe, by miały szansę przysłużyć się profilaktyce i budowaniu odporności wśród grup demograficznych podwyższonego ryzyka – na przykład dzieci i młodzieży.
Celem projektu PARTICIPATION jest zrozumienie lokalnych dążeń edukacyjnych oraz zbadanie doświadczeń praktyków w ich codziennej pracy. Przygotowany kwestionariusz to kontynuacja badań, których pierwszą częścią była seria wywiadów z praktykami przeprowadzona w kwietniu i maju br. Na podstawie analizy powstał formularz, który pomoże pogłębić uzyskaną wiedzę. Wyniki pozwolą zaprojektować interwencje szkoleniowe i edukacyjne kierowane do praktyków pracujących w lokalnych środowiskach. Tożsame działania na rzecz PARTICIPATION realizowane są we Włoszech, Grecji, Holandii i Rumunii.
Niniejsze badanie koordynuje Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zebrane dane pozostaną anonimowe i będą wykorzystywane wyłącznie w celach naukowych. Wypełnienie formularza nie powinno zająć więcej niż 15 minut. Zapraszamy do podzielenia się swoim doświadczeniem pod tym linkiem do 15 listopada br.