Cyfrowe dowody dla cyfrowego świata
Kryminalistyka cyfrowa ma fundamentalne znaczenie dla nowoczesnej policji, oferując narzędzia i metodologie potrzebne do konfrontacji ze złożonością przestępczości w erze cyfrowej. Znaczenie tej dziedziny stale rośnie wraz z rozwojem technologii, co sprawia, że ciągłe szkolenia, badania i rozwój w tych przestrzeniach są niezwykle istotne dla zwiększania skuteczności działań organów ścigania.
PPBW wnosi swój wkład poprzez współpracę z doświadczonymi funkcjonariuszami służb mundurowych, przedstawicielami środowiska naukowego i sektora technologicznego.
Projekty powiązane
z obszarem
Powiązane wydarzenia
Zapraszamy na konferencję „Cyberprzestepczość.3” (CP.3)
CINTiA 2024: Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2024
CINTiA 2023: Poznaliśmy najnowsze trendy z zakresu wywiadu i analizy kryminalnej
Otwieramy rejestrację na konferencję analityczną CINTiA 2023!
Powiązane aktualności
Zapraszamy na konferencję „Cyberprzestepczość.3” (CP.3)
Podczas konferencji omówione zostaną możliwości techniczne, organizacyjne i prawne organów ścigania w zakresie pozyskiwania dowodów cyfrowych oraz identyfikacji…
Rozwój technologii a bezpieczeństwo – wyzwania związane z analizą kryminalną
Analiza i wywiad kryminalny – pojęcia te są znane i powszechne. Nawet w serialach pojawiają policyjni analitycy. Jaka jest jednak specyfika ich pracy w prawdziw…
Zarejestruj się na konferencję analityczną CINTiA 2024!
Trzecia edycja międzynarodowej konferencji analitycznej pt. „Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2024” (CINTiA 2024) odbędzie się w dniach…
CINTiA 2024 pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji i Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
Miło nam poinformować, że Komendant Główny Policji oraz Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa objęli swoim patronatem trzecią edycję konferencji analityczne…
CINTiA 2024: Otwieramy rejestrację dla firm!
Już w dniach 24-26 września w Krakowie odbędzie się trzecia edycja konferencji analitycznej CINTiA 2024 („Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Confere…
Konferencja analityczna CINTiA 2024 [ZAREZERWUJ TERMIN]
Z przyjemnością informujemy, że trzecia edycja konferencji “Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2024” (CINTiA 2024) odbędzie się w dniach …
CINTiA 2024: Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2024
Zapraszamy na trzecią edycję międzynarodowej konferencji „Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2024” (CINTiA 2024), która odbędzie się w dn…
CINTiA 2023: Poznaliśmy najnowsze trendy z zakresu wywiadu i analizy kryminalnej
Dynamiczny rozwój technologii, który przyśpieszył pod koniec ubiegłego wieku i trwa do dzisiaj, spowodował znaczącą zmianę w metodach gromadzenia informacji. To…
Otwieramy rejestrację na konferencję analityczną CINTiA 2023!
Druga edycja międzynarodowej konferencji analitycznej pt. „Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2023” (CINTiA 2023) odbędzie się w dniach 1…
Zaprezentuj swoją technologię podczas konferencji analitycznej CINTiA 2023!
W dniach 19-21 września 2023 r. w Krakowie odbędzie się druga edycja międzynarodowej konferencji analitycznej pt. „Criminal Intelligence – New Trends in Analysi…
Za nami konferencja analityczna CINTIA 2022
Pierwsza edycja konferencji pt. „Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2022” odbyła się w dniach 20-21 września w Krakowie. CINTIA 2022 stwo…
Zapowiedź konferencji „Cyberprzestępczość.2 – Technologie”
Zapraszamy na drugą edycję konferencji „Cyberprzestępczość.2 – Technologie”, która odbędzie się w dniach 22-23 marca 2022 roku w Warszawie. Tematem przewodnim w…
FORMOBILE: Wydarzenie upowszechniające wyniki projektu – 18-19 listopada 2021 r.
FORMOBILE, projekt finansowany ze środków UE, którego celem jest opracowanie kompleksowego łańcucha dochodzeń kryminalistycznych, w dniach 18 i 19 listopada 202…
FORMOBILE i CYCLOPES na konferencji „Przestępczość teleinformatyczna XXI w.” w Gdyni
W dniach 21-23 września 2021 roku w Gdyni odbyła się trzecia edycja Konferencji Naukowej „Przestępczość teleinformatyczna XXI w.” organizowana przez Akademię Ma…
FORMOBILE: Newsletter projektu #6
Informujemy, że opublikowany został szósty newsletter FORMOBILE. Jednym z partnerów projektu jest Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
FORMOBILE: Spotkanie z przedstawicielami polskich służb
W dniu 27 stycznia 2021 roku eksperci Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami polskich służb odpowiedzialny…
FORMOBILE: Newsletter projektu #5
Informujemy, że dostępny jest już kolejny newsletter FORMOBILE. Partnerem projektu i liderem Pakietu Prac nr 8 jest Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego…
FORMOBILE: Nabór uczestników szkoleń z zakresu informatyki śledczej
Jednym z głównych celów projektu FORMOBILE jest opracowanie nowatorskiego programu szkoleniowego w odpowiedzi na potrzeby europejskich organów ścigania. Szkolen…
FORMOBILE: Newsletter projektu #4
Informujemy, że dostępny jest już kolejny newsletter FORMOBILE. W czwartym biuletynie znajdują się aktualności związane z bieżącymi działaniami zespołu projekto…
Nieznany bohater: Zdrowie psychiczne w Informatyce śledczej
Codziennie na świecie wielu analityków kryminalnych pracuje na rzecz poprawy poziomu bezpieczeństwa wewnętrznego. Dzięki nim zbierane są istotne w procesie karn…
FORMOBILE: Podsumowanie pierwszego roku realizacji projektu
W maju minął pierwszy rok od rozpoczęcia realizacji projektu FORMOBILE. To idealna okazja do podsumowania prac mających na celu usprawnienie procesu śledczego z…
FORMOBILE: Newsletter projektu #3
Informujemy, że dostępny jest już kolejny newsletter FORMOBILE. W trzecim biuletynie znajdują się aktualności związane z bieżącymi działaniami zespołu projektow…
Oprogramowanie i narzędzia wspomagające analizę kryminalną – raport PPBW
Od grudnia 2018 roku trwają prace nad projektem B+R pt. „Przetwarzanie i analiza danych masowych w odniesieniu do przestępstw gospodarczych” (FINLINK). W skład …
PPBW współrealizuje projekt FINLINK
Od grudnia 2018 roku trwają prace nad projektem B+R pt. „Przetwarzanie i analiza danych masowych w odniesieniu do przestępstw gospodarczych” (FINLINK). W skład …
FORMOBILE: Newsletter projektu #2
Informujemy, że dostępny jest już drugi newsletter projektu FORMOBILE. W biuletynie można znaleźć najnowsze informacje związane z realizacją projektu.
FORMOBILE: „Obecne standardy i praktyki w zakresie informatyki śledczej urządzeń mobilnych” – raport
Jednym z trzech kluczowych filarów projektu FORMOBILE jest nowy standard dotyczący informatyki śledczej urządzeń mobilnych. Prace w tym obszarze są realizowane …
Podsumowanie konferencji pt. „Nowoczesne technologie i metody analizy kryminalnej stosowane przez organy ścigania do zwalczania przestępczości”
W dniach 17-18 września 2019 r. w Juracie odbyła się konferencja pt. „Nowoczesne technologie
i metody analizy kryminalnej stosowane przez organy ścigania do z…
BIOWIZ – system komputerowy do identyfikacji biometrycznej twarzy i sylwetki sprawców przestępstw
W okresie od 21 grudnia 2015 roku do 20 września 2018 roku, w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w obszarze bezpieczeństwa i o…