Międzynarodowa konferencja analityczna CINTiA 2021

Na początku 2021 roku w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja międzynarodowej konferencji analitycznej pt. „Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2021” (CINTiA 2021). Wydarzenie organizują Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

WAŻNA INFORMACJA: Ze względu na dynamiczną sytuację związaną z pandemią koronawirusa COVID-19 termin konferencji CINTiA 2021 może ulec zmianie.

O konferencji CINTiA 2021

CiNTiA 2021 będzie składać się z dwóch paneli: praktycznego oraz naukowego. Podczas pierwszego z nich dostawcy nowoczesnych technologii z zakresu analizy kryminalnej zaprezentują swoje najnowsze rozwiązania. Sesja naukowa poświęcona natomiast będzie przybliżeniu wyników badań akademickich, z uwzględnieniem wskazania trendów oraz kierunków rozwoju obszaru będącego tematem spotkania.

Celem konferencji jest umożliwienie transferu wiedzy pomiędzy przedstawicielami służb, dostawcami narzędzi do prowadzenia analizy kryminalnej a reprezentantami świata nauki. Poprzez udział w prezentacjach nowych technologii oraz zapoznanie się z wynikami prac badawczych, przedstawiciele organów ścigania zdobędą wiedzę, która pozwoli im usprawnić proces analizy kryminalnej. Wpłynie to na ogólną poprawę poziomu bezpieczeństwa publicznego. Z drugiej strony informacja zwrotna od funkcjonariuszy na temat przedstawionych rozwiązań, pozwoli firmom w większym stopniu dopasować w przyszłości swoją ofertę do oczekiwań użytkowników końcowych.

Adresatami konferencji są zarówno przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, jak i naukowcy zajmujący się w swojej codziennej pracy analizą kryminalną. Dla wymienionych dwóch grup udział w CINTiA 2021 jest bezpłatny. Ze względu na międzynarodowy charakter wydarzenia organizatorzy przewidują zapewnienie tłumaczenia symultanicznego z języka angielskiego na polski.

Strona internetowa konferencji CINTiA 2021 znajduje się pod tym linkiem. Osobą do kontaktu w sprawie wydarzenia ze strony organizatorów jest Przemysław Dobrzyński, tel.: 501 325 186, e-mail: przemyslaw.dobrzynski@ppbw.pl.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print