
Projekt SAFE – analiza percepcji bezpieczeństwa na pograniczu polsko-niemieckim
Podczas warsztatów zauważono różnice w statystykach przestępczości między Polską a Niemcami. Analiza skupi się na porównywalnych kategoriach przestępstw, a pyta…
Wydział Prawa, Wydział Zamiejscowy w Poznaniu SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego oraz Polskie Stowarzyszenie Poligraferów organizują ogólnopolską konferencję naukową “Pozyskiwanie informacji w świetle zagrożeń terrorystycznych”. Odbędzie się ona w Warszawie w dniach 16-17 listopada 2016 r.
W obliczu narastającego zagrożenia bezpieczeństwa coraz poważniejszym problemem będzie kwestia pozyskiwania informacji przez organy ścigania i służby specjalne. Dylematem, który pojawia się coraz częściej jest to, jak daleko można ingerować w prawa i wolności obywatelskie by nie dopuścić do ataków terrorystycznych, zminimalizować prawdopodobieństwo ich zaistnienia, jak też wykryć ich organizatorów i udowodnić im winę.
Nowatorski charakter konferencji polega przede wszystkim na możliwości wymiany doświadczeń i poglądów ekspertów reprezentujących różne instytucje zajmujące się problematyką bezpieczeństwa państwa, zarówno w ujęciu zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Może się to przyczynić się do sprawniejszego rozwiązywania pojawiających się w tym obszarze problemów.
Poza sesjami plenarnymi planowane są w trakcie konferencji także warsztaty poświęcone różnym zagadnieniom szczegółowym, m.in. profilowaniu psychologicznemu sprawców aktów terroru, pozyskiwaniu informacji w Internecie, wykorzystywaniu badań poligraficznych do pozyskiwania informacji czy też technikom prowadzenia przesłuchań i wywiadów.
Konferencja została objęta honorowym patronatem Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie SSA dr hab. Małgorzaty Manowskiej.
Partnerem wydarzenia jest Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Szczegółowe, sukcesywnie uzupełniane, informacje wraz z formularzem rejestracyjnym znajdują się na stronie.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji!
Podczas warsztatów zauważono różnice w statystykach przestępczości między Polską a Niemcami. Analiza skupi się na porównywalnych kategoriach przestępstw, a pyta…
Od ponad dekady zewnętrzna ingerencja w europejski dyskurs i media stanowią stale rosnące zagrożenie. Zjawisko to nazywane jest zagraniczną manipulacją i ingere…
Wyobraź sobie dzień bez dostępu do wody, prądu lub Internetu – niestety to całkiem prawdopodobny scenariusz. Infrastruktura krytyczna, odpowiadająca za sprawne …
Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.
Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.
Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.
I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.
I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.
I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.