
W dniach 24–26 marca 2026 roku w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się czwarta edycja międzynarodowej konferencji Cyberprzestępczość.4 – Technologie. Wydarzenie ponownie zgromadziło przedstawicieli służb, administracji publicznej, środowiska naukowego oraz sektora technologicznego, potwierdzając, że CP.4 jest dziś jednym z najważniejszych miejsc debaty o praktycznych aspektach przeciwdziałania cyberprzestępczości.
O randze konferencji decyduje nie tylko jej międzynarodowy charakter, ale przede wszystkim formuła łącząca doświadczenie operacyjne, wiedzę ekspercką i zaplecze technologiczne. W programie tegorocznej edycji znalazły się zagadnienia szczególnie istotne z punktu widzenia współczesnego bezpieczeństwa: analiza danych i OSINT, sztuczna inteligencja, cyberwywiad, kryptowaluty i przestępczość finansowa, informatyka śledcza, zagrożenia informacyjne oraz nowe zjawiska społeczne w cyberprzestrzeni.
CP.4 to wydarzenie, które nie ogranicza się do diagnozowania zagrożeń, ale tworzy przestrzeń do rozmowy o konkretnych narzędziach, metodach i kierunkach rozwoju systemu bezpieczeństwa.

Rashel Talukder
Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający
PPBW
Według naszych analiz jest zbyt mało bezpośredniego dostępu dla przedstawicieli polskich instytucji publicznych, w tym służb mundurowych, do technologii i rozwiązań, które powstają w Europie albo na świecie. Największą wartością dodaną tej konferencji jest to, że przedstawiciele służb mogą bezpośrednio nawiązywać kontakty, rozmawiać, testować proponowane rozwiązania i od razu dzielić się swoimi komentarzami – podkreśla Rashel Talukder, Prezes Zarządu Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Właśnie ta koncentracja na technologiach i ich praktycznym zastosowaniu sprawia, że konferencja pozostaje ważnym punktem odniesienia dla środowisk odpowiedzialnych za wykrywanie i zwalczanie cyberprzestępczości.
Organizatorami wydarzenia byli: Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Akademia Policji w Szczytnie, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte oraz Fundacja Przeciwdziałania Cyberprzestępczości. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, gen. insp. Marka Boronia.
Szczegółowe podsumowanie tegorocznej edycji oraz najważniejsze wnioski zostały przedstawione w poniższym raporcie. Zapraszamy do lektury.
Sprawdź także relację wideo z konferencji CP.4!
Już niebawem ogłosimy termin kolejnej edycji, dlatego zachęcamy do śledzenia informacji na naszej stronie internetowej, w mediach społecznościowych (LinkedIn, Facebook) oraz do zapisania się do naszego newslettera.




























