
Konferencja CINTiA 2025: analiza danych i wywiad kryminalny w służbie bezpieczeństwu
Weź udział w czwartej edycji międzynarodowej konferencji analitycznej z obszaru bezpieczeństwa – CINTiA 2025. Termin: 23-25 września, Kraków.
Czas czytania: mins
Kamery bezpieczeństwa, dzwonki do drzwi, zegarki, pralki... zakres urządzeń, które tworzą dzisiejszy "Internet Rzeczy" (ang. "Internet of Things" IoT), wydaje się niemal nieograniczony. Ale jak te technologie zmienią kryminalistykę cyfrową?
Według najnowszych szacunków, w obiegu znajduje się obecnie około 18,5 miliarda urządzeń połączonych z internetem, a ta liczba szybko rośnie. Te technologie zbierają dane i umożliwiają zdalny dostęp, aby zwiększyć bezpieczeństwo, automatyzację i efektywność oraz poprawiać satysfakcję użytkownika. Jednak różnorodność urządzeń i danych, które przetwarzają, stwarza zarówno możliwości, jak i wyzwania dla organów ścigania. Właśnie takie kwestie były w centrum ostatnich warsztatów CYCLOPES dla praktyków, zorganizowanych w Newcastle przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
Warsztaty skupiały się na środowisku IoT w kontekście cyfrowej kryminalistyki. Dane zebrane za pomocą urządzeń IoT mogą być kluczowe dla ustalenia faktów danej sprawy, ale ogromna liczba urządzeń i złożoność różnych technologii czyni je niezwykle trudnym wyzwaniem dla organów ścigania i sądów.
Poruszane podczas warsztatów tematy podkreślały potrzebę szeroko zakrojonych badań w celu poprawy możliwości reagowania na stale ewoluującą domenę cyfrową. Jak podkreślano w CYCLOPES, spotkanie to stworzyło doskonałą okazję do omówienia wielu pilnych kwestii wpływających na to pole. PPBW z niecierpliwością szykuje się do kontynuacji tych spraw w nadchodzących inicjatywach i będzie nadal wspierać tak ważną wymianę wiedzy i wzmacnianie współpracy. Osoby zaangażowane w środowisko internetu rzeczy od strony śledczej zapraszamy do kontaktu i dołączenia do sieci.
Innym godnym uwagi aspektem tych warsztatów była okazja do uhonorowania służby Shauna Mallinsona, międzynarodowego lidera zaangażowania w naukę i technologię w brytyjskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, który wkrótce przejdzie na emeryturę. W PPBW od lat współpracowaliśmy z Shaunem i jego zespołem, wielokrotnie korzystając z jego doświadczenia. Przechodząc na zasłużoną emeryturę, pozostawia swoich kolegów dobrze przygotowanych do dalszego rozwijania relacji, które pielęgnował przez dekady.
Branża bezpieczeństwa traci specjalistę o ogromnej wiedzy. Będzie nam brakowało jego ekspertyzy i osobowości. PPBW składa serdeczne podziękowania Shaunowi za jego wsparcie i przyjaźń oraz życzy jemu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego na nowym etapie życia.
Internet Rzeczy i kryminalistyka cyfrowa będą jednymi z tematów poruszanych na nadchodzącym wydarzeniu PPBW w Szczytnie pod koniec marca. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzenia dokładnych informacji tutaj: link.
Weź udział w czwartej edycji międzynarodowej konferencji analitycznej z obszaru bezpieczeństwa – CINTiA 2025. Termin: 23-25 września, Kraków.
Zapraszamy na konferencję „Cyberprzestępczość.3 – Technologie” (CP.3).Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 marca w Szczytnie.
Po raz trzeci z rzędu międzynarodowa konferencja „Criminal Intelligence – New Trends in Analysis 2024” (CINTiA 2024) odbyła się w gościnnych murach Wydziału Inf…
Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.
Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.
Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.
I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.
I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.
I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.