Zarejestruj się na konferencję analityczną CINTiA 2024!
Trzecia edycja międzynarodowej konferencji analitycznej pt. „Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2024” (CINTiA 2024) odbędzie się w dniach…
Dynamiczny rozwój technologii, który przyśpieszył pod koniec ubiegłego wieku i trwa do dzisiaj, spowodował znaczącą zmianę w metodach gromadzenia informacji. To z kolei stworzyło potrzebę opracowania nowego podejścia do analizy i działań wywiadowczych.
W dniach 19-21 września zorganizowaliśmy drugą edycję konferencji „Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2023” (CINTiA 2023). Wśród patronów honorowych znaleźli się Komendant Główny Policji, Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa oraz Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Wydarzenie odbyło się we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie i siecią praktyków z obszaru zwalczania cyberprzestępczości CYCLOPES finansowaną przez Unię Europejską. Podobnie jak edycja inauguracyjna, tegoroczna konferencja składała się zarówno z części naukowej, jak i praktycznej. Podczas obu z nich odbyło się wiele paneli dyskusyjnych i warsztatów. Zostały również zaprezentowane działania służb, dostawców narzędzi oraz przedstawicieli środowisk akademickich. Tym samym CINTiA umożliwiła bezpośrednią wymianę praktycznej wiedzy na temat wywiadu kryminalnego.
+ 250 uczestników
6 Obszarów Tematycznych
24 prezentacje
5 Warsztatów
8 Wystawców
22 Firmy
Szczegółowe informacje na temat zaprezentowanych technologii, wystawców, części warsztatowej, a także uczestniczących firm i instytucji można znaleźć w raporcie podsumowującym konferencję CINTiA 2023.
Każde dochodzenie generuje ogromne ilości informacji. Im szerzej zakrojona jest sprawa, tym więcej danych musi przeanalizować śledczy. Problem dla funkcjonariuszy służb stanowi fakt, że bez względu na to, jak dobry posiadają system do przechowywania tych wszystkich danych, mogą mieć oni problemy ze zrozumieniem ich jako całości i przyswojeniem naraz. Stojące przed nami wyzwania związane z analizą nowych multimodalnych źródeł danych zmotywowały nas, podobnie jak poprzednio, do zaproszenia specjalistów na kolejną edycję konferencji CINTiA. Do zobaczenia w 2024 roku!
Współorganizatorem konferencji CINTiA 2023 była Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Podobnie jak w 2022 roku, Instytut Informatyki AGH gościł wydarzenie w swoich murach. Co więcej, ponownie pracownicy uczelni zaprezentowali jej najnowsze osiągnięcia związane z tematyką spotkania.
Kolejnym ważnym partnerem CINTiA 2023 był CYCLOPES – sieć europejskich praktyków zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości. Główny cel projektu, koordynowanego przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego, to łączenie podmiotów zajmujących się egzekwowaniem prawa w całej Europie. Tym samym mogą one dzielić się wiedzą z pierwszej ręki i najlepszymi praktykami. Wszystko to wsparte jest narzędziami i odkryciami pochodzącymi zarówno od profesjonalistów z branży, jak i naukowców.
Więcej szczegółów na temat konferencji CINTiA 2023 znajduje się na stronie wydarzenia pod tym linkiem.
Zdjęcia: Hubert Malinowski, AGH
Trzecia edycja międzynarodowej konferencji analitycznej pt. „Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2024” (CINTiA 2024) odbędzie się w dniach…
Miło nam poinformować, że Komendant Główny Policji oraz Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa objęli swoim patronatem trzecią edycję konferencji analityczne…
Już w dniach 24-26 września w Krakowie odbędzie się trzecia edycja konferencji analitycznej CINTiA 2024 („Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Confere…
Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.
Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.
Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.
I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.
I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.
I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.