Pragniemy poinformować o pojawieniu się dwóch publikacji dotyczących tematyki zbliżającej się konferencji pt. “Ciemna liczba przestępstw. Stare typy przestępstw, nowe metody wykrywania”.
“Przypadki kryminalne. Poszukiwania zaginionych jako problem interdyscyplinarny”
Praca stanowi wielowątkowe opracowanie, w którym autorzy przedstawiają zagadnienia związane z badaniami kryminalistycznymi, poszukiwaniem zwłok ludzkich, możliwościami w obszarze działań poszukiwawczych i kryminalistycznych oraz funkcjonowaniem systemu poszukiwań zaginionych.
Więcej nt. publikacji znajduje się pod tym linkiem.
“Przypadki kryminalne. Ciemna liczba przestępstw jako problem interdyscyplinarny”
Książka dostarcza informacji związanych z przypadkami kryminalnymi, które nastąpiły w wyniku nietypowych działań sprawców i ofiar oraz gdzie okoliczności zdarzeń były niejasne. Ponadto autorzy pracy przytaczają przyczyny i skutki nieujawniania przestępstw oraz szacują skalę tego zjawiska.
Więcej nt. publikacji znajduje się pod tym linkiem.
Obie książki powstały pod redakcją naukową dr Joanny Stojer-Polańskiej, doktor nauk prawnych, specjalistki w zakresie kryminalistyki, autorki książek poświęconych samobójstwom i przypadkom kryminalnym, od wielu lat współpracującej z Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Dr Joanna Stojer-Polańska jest również autorką i współautorką publikacji dla dzieci, popularyzujących pracę policjantów i kryminalistyków, takich jak: “Konie domowe i służbowe”, “Psy domowe i służbowe” oraz “Ślady kryminalistyczne”.
Konferencja pt. “Ciemna liczba przestępstw. Stare typy przestępstw, nowe metody wykrywania” odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 roku w Auli Uniwersytetu SWPS w Katowicach pod patronatem Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Na wydarzenie można zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.