Ciemna liczba przestępstw – najnowsze publikacje

Pragniemy poinformować o pojawieniu się dwóch publikacji dotyczących tematyki zbliżającej się konferencji pt. „Ciemna liczba przestępstw. Stare typy przestępstw, nowe metody wykrywania”.

„Przypadki kryminalne. Poszukiwania zaginionych jako problem interdyscyplinarny”

Praca stanowi wielowątkowe opracowanie, w którym autorzy przedstawiają zagadnienia związane z badaniami kryminalistycznymi, poszukiwaniem zwłok ludzkich, możliwościami w obszarze działań poszukiwawczych i kryminalistycznych oraz funkcjonowaniem systemu poszukiwań zaginionych.

Więcej nt. publikacji znajduje się pod tym linkiem.

„Przypadki kryminalne. Ciemna liczba przestępstw jako problem interdyscyplinarny”

Książka dostarcza informacji związanych z przypadkami kryminalnymi, które nastąpiły w wyniku nietypowych działań sprawców i ofiar oraz gdzie okoliczności zdarzeń były niejasne. Ponadto autorzy pracy przytaczają przyczyny i skutki nieujawniania przestępstw oraz szacują skalę tego zjawiska.

Więcej nt. publikacji znajduje się pod tym linkiem.

Obie książki powstały pod redakcją naukową dr Joanny Stojer-Polańskiej, doktor nauk prawnych, specjalistki w zakresie kryminalistyki, autorki książek poświęconych samobójstwom i przypadkom kryminalnym, od wielu lat współpracującej z Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Dr Joanna Stojer-Polańska jest również autorką i współautorką publikacji dla dzieci, popularyzujących pracę policjantów i kryminalistyków, takich jak: „Konie domowe i służbowe”, „Psy domowe i służbowe” oraz „Ślady kryminalistyczne”.

Konferencja pt. „Ciemna liczba przestępstw. Stare typy przestępstw, nowe metody wykrywania” odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 roku w Auli Uniwersytetu SWPS w Katowicach pod patronatem Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Na wydarzenie można zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print